30 päeva blogimist – blogimisrutiin

Täna oli mul võimalus käia kohtumas Märt Treieriga. Läbi mõnusa huumori suutis ta mind ja ilmselt ka teised saalisolijad mõtlema panna elule. Selle haprusele. Tõsiselt mõnus pärastlõuna oli!

Päev 17 – minu blogimisrutiin

Siinkohal on vaja rääkida kahest juhust:

Olgu see postitus planeeritud või ei, kõik algab sellest, et minu pähe tekib visioon. Selle nägemuse üritan ma kirja panna oma spetsiaalsesse blogiideede märkmikku, kuna olgem ausad – ma unustaksin muidu kõik umbes 3 minutiga.

Kui ma tean, et ma kirjutan, annan ma kindlasti endast parima, et lisada ka illustreerivat materjali (teen spetsiaalselt pilte/otsin netist/kasutan vanu), aga postitus sünnib spontaanselt, siis ma sellele nii suurt rõhku ei pööra, kuna sellistel juhtudel on tekst enamasti tähtsam.

On juhtunud ka seda, et ma kirjutan postituse varem valmis ja schedulen selle mingiks ajaks.

Enamasti on minu puhul planeeritud postitused need, kus ma toetun faktidele, võib-olla ka uurin millegi kohta ja mõtlen kõik läbi. Suvalised postitused ongi… suvalised. Sageli minu mõtted, mis lihtsalt välja kibelevad ja niimoodi must-valgel üles saavad trükitud.

Järgmine samm on eestikeelsete postituste puhul nende üle lugemine ja ingliskeelsete puhul Grammarly leitud vigade parandamine, kategooriate ja tagide märkimine ning avalikustamine. Blogimine ongi nii lihtne!

Ega mul mingit otseselt välja kujunenud “rutiini” polegi – ei ole sellist asja, et täna blogin 16:00-17:30, homme kaks tundi hiljem või mis iganes. Ju siis pole vaja olnud 😀

Räägi kaasa: (eeldusel, et sa blogid) Kas sul on mingi välja kujunenud blogimisrutiin?

Kohtumiseni!

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s