30 päeva blogimist – õpilasest õpilasele

Olemegi omadega juba poole peale jõudnud! 15 päeva läbitud, 15 päeva ees! Täna algas taaskord koolinädal. Eelviimane enne vaheaega, juhhei!

Päev 15 – õpilaselt õpilasele

Õpilase rolli olen ma saanud kanda tänaseks auväärsed 9 aastat. Kõik algas 2009. aastal eelkooliga, kestab veel tänagi ja jätkub nii mõnedki aastad. Selle aja jooksul on selgeks saanud mõned nipid, mis on minu arust piisavalt head, et teiegagi jagada! Ilmselgelt on mõni neist juba teada-tuntud ja üle leierdatud, aga ega need pole seepärast ju vähem olulised!

Eelista päevikule kalendermärkmikku:

Mul olid esimesed 7 aastat koolikarjäärist kogu aeg päevikud. Kasu neist ausalt öeldes palju polnud, kuna kodutöid on palju, aga ruumi on vähe ja koolivälised üritused ei mahu üldsegi sisse ära. Lisaks oli tüütu see pidev tunniplaani kirjutamine. Seepärast ma otsustasingi eelmine aasta endale korraliku kalendermärkmiku tellida. Näha saab SIIT. Ka praegu veel kasutan sama märkmikku!

Uuest aastast hakkan ma aga hoopis bullet journalima. Selle põhimõte on sama, aga seal tuleb pea tühja märkmikku ise kujundada. Tundub küll suur hunnik tööd, aga loodetavasti saan hakkama 😀

Ütle telefonile ei:

Kas pole mitte nii, et sa hakkad õppima, oled isegi õhinas ja siis tuleb telefonist üks kurjakuulutav plõnn. See võib tähendada vaid üht – keegi on sulle kirjutanud. Algul võid sa ju võidelda meeletu sooviga seda sõnumit näha, ühel hetkel sa murdud. “Okei, üks sõnum” mõtled sa ja avastad end 3 tundi hiljem kaelkirjakuvideoid vaatamast. Selle vastu on lahendus! Tõmba Play Poest/Apple Storest mingi äpp, millega saab telefoni ajutiselt sulgeda. Üheks neist on näiteks Forest. See küll ei pane telefoni lukku, aga paneb kasvama puu, mis kasvab vaid siis, kui panna tööle taimer ja sellel ajal mitte muid asju teha. Kui hakkad üle laskma, siis puu sureb. Seal on võimalik panna ka erinevaid rahustavaid hääli (nagu näiteks vihm).

Leia hobisid:

Selle all mõtlen ma asju, mis ei sisalda endas arvutit ja mis ei võta tunde.

Minu jaoks on nendeks näiteks kitarri mängimine ja kirjutamine. Näiteks kui tunnen, et vajan väikest vaimu- või silmapuhkust, tõmban kenasti kidra välja ja mängin mõne loo või haaran märkmiku ja kirjutan. Ükskõik mida – päevaseid mõtteid, luuletusi ja seosetust.

Uni:

Vat see on juba ilmselge. Hea uni tagab hea ajutöö ja hoiab meeled värsked ja pea selge. Muidugi, mis seal salata – viimasel ajal on elu kippunud selliseks, et nädala sees saan öösiti 5-3 tunni vahel und ja nädalavahetuseti tõmban mõnuga 11 täis. Pole just parim lahendus, aga näete – elan! Kedagi peale enda mul loomulikult süüdistada pole 😀 Ärge palun kodus järgi tehke, see on kohutav teguviis!

Räägi kaasa: mis on sinu salarelvad kooliga toime tulemiseks?

Kohtumiseni!

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s