Kuskil teisel pool vikerkaart

Täna õhtul, kui ma parasjagu harisin end videomonteerimise vallas, pöörasin ma juhuslikult pilgu aknast välja ja tardusin. Akna taga säras imekaunis vikerkaar. Topeltvikerkaar. Kibekähku haarasin ma vihmakeebi ja jooksin õue. Tegin paar pilti ja lihtsalt seisin. Vihma kallas, ilm oli jahe ja mina seisin lõdisedes järve ääres, aga ainus, mida ma tundsin oli ääretu õnnetunne.

Samamoodi ka esmaspäeval. Me käisime oma klassijuhataja juures grillimas. Tal oli 8 koera. Mul oli tunne, et ma olen surnud ja taevasse sattunud, sest no kujutage ise ette viite pisikest samojeedi kutsikat mööda õue jooksmas. Ma olin nii seitsmendas taevas, et ei osanud isegi kuhugile istuda-astuda.

 

Kas te kujutate ette, et rõõmustaksite südamest selle üle, et saite just tänavalt leitud linnupoegadele mõned vaglad söödetud? Vaevalt. Täna just nii oli – leidsime klassikaaslastega kooli eest 6 linnupoega – üks oli juba surnud, kaks vaagusid elu-surma piiril ja kolm olid enam-vähem.

Sekretär tõi neile kaluripoest vaklu ja nii me matemaatikatunni arvelt neid sööma saada üritasime. Selleks ajaks olid need kaks kahjuks juba surnud. Aga see tunne, kui esimesed palakesed söödi, oli meeliülendav. Igasse tundi läksime sissejuhatusega, et meil on linnud kaasas, saateks pisikeste kehade kohta väga kõva siristamine.

Selliste asjade üle rõõmu/kurbuse tundmine peaks ju olema inimlik, aga tänapäeva kiires elutempos kaovad need tõeliselt tähtsad asjad igapäevamurede sisse ära.

Siinkohal tahangi teile meenutada, et kõik võib oodata, aga elu vuhiseb selle kõige taustal mööda. Niiet mida sa ootad – mine vihma kätte tantsima, naerata möödujatele, laula oma lemmiklauludele kõvasti (ja valesti) kaasa. Naudi elu, see ei oota sinu järele!

Räägi kaasa: mis oli viimane väike asi, mis sind tõeliselt õnnelikuks tegi?

Kohtumiseni!

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s