Õpin, aga mitte koolis +LOOS!!

Kas te mäletate, kui ma käisin sellises vinges kohas nagu Tagurpidi Majas? Lugeda saad SIIT!

Sellest ajast peale olen ma palju suhelnud selle juhataja Triinuga, kes mind sellisele üritusele nagu Rajaleidja Maastikumäng. Aeg liigub meeletu kiirusega, sest juba eile oli veebruarist saanud 17. mai.

Aga alustame eilse päeva algusest!

Kell 6 lõin oma luugid lahti, sõin, panin valmis ja kell 7 läksin kodust ära. Minu jaoks on see ulmeliselt vara 😀

Umbes-täpselt 7:31 sõitsin ma bussiga Tartu poole minema ja veidi vähem, kui tunni pärast ma sinna jõudsingi. Kõigepealt seadsin sammud Tartu Loodusmaja juurde ja sealt edasi Tartu Rajaleidja keskusesse.

Seal võeti mind toredasti vastu ja õige pea, kui saabunud olid ka teised vabatahtlikud,  toimus väike koosolek, kus meile tutvustati päevakava ja punktide ülesehitust.

Minu punktis (Tagurpidi Maja punktis) oli noorte ülesandeks väike papist maja trigonomeetria abil mõlema telje suhtes 7° nurga alla sättida.

Peagi tuli kohale ka Triin ise, kes tõi endaga kaasa Xavieri. Xavier on vahva Hispaania poiss, kes mõned kuud Eestis on elanud. Naljakas juhtum oli see, kui me hakkasime liftiga 5. korruselt 1. sõitma. Ma tegelikult väga kardan lifte, aga meil oli liiga palju asju, et neid trepist vedada.

Igatahes ronisime lifti ja Xavier vajutas 1. korruse nuppu. Hakkasime liikuma, aga kui me liftist väljusime, olime täiesti vales kohas. Heitsin pilgu majajuhile ja oligi selge. “Umm… It seems like we’re on the 4th floor 😀 “. “4th? Wait, we are!” Läksime taaskord lifti, seekord jõudsime õigele korrusele.

Enda punkti sättisime püsti Rajaleidja maja taha. Seal oli suur õunapuu, mis oli väga hea, sest ilm oli üsna soe ja vari kulus ära!

Punkt_valmis
Selline see meie punkt oligi

Kuna me sättisime end siiski liiga vara sisse, pidime ligi tund aega lihtsalt passima. Mingil hetkel liitus meiega üks noormees veel, aga tema nime ma ei tea 😀 Veidi enne 12 seadsime vaimud ja viimased asjad valmis ja jäime meeskondi ootama. Kuigi noh, esimesed tulid meie juurde pea pool tundi peale starti.

1_meeskond

Enamus tiimide esimene reaktsioon oli midagi järgmist: “Me pole seda õppinud!”, “Matemaatika?!”, “Mis asjad on sin, cos ja tan?” ja kõige parem, Lähtelt “Aaa… See on see, mida mu ema õpetab, aga mina ei tea sellest muhvigi.”

Meile oli ette antud karm hindamisskaala – õige vastus: 5p, vale vastus: 0p. Ei midagi vahepealset. See osutus mõnele õpetajale probleemiks, ja meie peale saadi suisa kurjaks. Aga ümberkirjutused ei olnud sugugi meie rida, niiet jah.

Pean ütlema, et ma ei uskunud, et nii paljud viitsivad endale mingit sorti kostüümi muretseda. Aga ma üllatusin kohe päris meeldivalt, kui vaid mõned üksikud ILMA kostüümita olid. Vaadake, kui loovad ja ägedad lahendused:

8_meeskond
Korvpallurid
7_meeskond
Kokad

K

6_meeskond
Teadlased
5_meeskond
Ehitajad (esimesed, kes ülesande ära lahendasid!)
9_meeskond
Madrused
3_meeskond
Arstid

Need noored, kes maastikumängul käisid, olid superägedad! Ausõna, isegi nendega vaidlemine oli naljakas 😀

Kui algus oli meil vaikne, siis vahepeal pidime lausa meeskondi edasi saatma, kuna kõik majad olid kasutuses. Need 3h, mis meile antud oli, läksid niiii meeletult kiiresti!

Kui kell oli 15 täis tiksunud, oli aeg kõik kodinad kokku korjata ja tagasi majja toimetada. See omakorda tähendas jälle liftiga sõitmist… Aga teate! Kui asjad said ära viidud, pidid kõik minema Rotaliasse keha kinnitama ja autasustamisele. Siis sõitsin ma jälle liftiga, aga seekord ihuüksi! Esimene asi, mis ma tegin, oli, et kontrollisin, kus see häirenupp asub 😀 Mina ja mu parakad…

Oma panuse eest sain ma joogipudeli ja buffi, mis mõlemad tunduvad päriselt kvaliteetsed!

Fun fact: kui saalis rahvalt küsiti, mis see kõige raskem punkt oli, siis nii paljud hõikasid “Tagurpidi Maja” 😀

Minule oli see esimene kord teha vabatahtlikutööd, aga võin öelda, et viimaseks see ei jää, kuna see oli niivõrd lahe kogemus! Ma õppisin palju läbi millegi, mis mulle meeldib – suhtlemise! Samuti tundus mulle kõrvaltvaatajana, et noortel oli põnev kõike seda teha ja kindlasti said nemadki kamaluga uusi teadmisi!

Kui kogu see vinge üritus lõppes, asusin mina Tasku poole minema, sest mul oli bussini veel tükkmaad aega. Kuna aga sealt ma endale midagi põnevat ei leidnud, läksin hoopis Kaubamajja.

Kuna mina olen suur sushifanatt, aga minu vanemad mitte, siis nendega koos me seda ei võta. Aga seekord olin ma omapäi, niisiis kostitasin ennast Sushimeistrite imelise sushiga! See oli tõepoolest fenomenaalne!

20180517_170106

Nautisin toitu, käisin Apollos ja oligi aeg bussile rutata. Aga kuna ma ei sõida praktiliselt kunagi bussiga, siis oli kogu see kahelt poolt sõitvate busside osa minu jaoks võõras, niiet ma jäin maha. Järgmise bussini oli aega 2h. Juhhei! Kobisin siis Rahva Raamatusse ja tutvusin raamatutega, mida ma lugenud ei olnud.

Õnneks, järgmise bussi peale sain ma ilusti ja õhtul läksin ma koju naeratus kõrvuni, sest emotsioonid olid sellest vahvast päevast nii ülevad!

Ja nüüd on aeg välja kuulutada minu esimene loos koostöös Tagurpidi Majaga!

Loosi läheb 1 perepilet! Osalemiseks:

•Kommenteeri, mis on sinu lemmik koht, mida perega Eestis külastada

•Pane like minu Facebook’i lehele

Võitja loosin välja täpselt nädala pärast, 26. mail, oma Facebook’is!

Siinkohal tahaksin väga tänada Triinu, et tal oli viitsimist minuga tegeleda ja et ta mulle sellise võimaluse pakkus! Suur aitäh Sulle!

Kohtumiseni 🙂

 

Advertisements

4 thoughts on “Õpin, aga mitte koolis +LOOS!!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s